Opinel peilių priežiūra

 •  

  Nerūdijančio plieno geležtė    
  Atlenkite savo „Opinel“ peilio geležtę ir šiek tiek palaikykite ją po drungno vandens srove, tada patrinkite indų plovikliu suvilgyta kempine. Vėl nuskalaukite geležtę drungnu vandeniu, stengdamiesi per daug nešlapinti medinės rankenos. Prieš užlenkdami geležtę, peilį išdžiovinkite (jei rankena pagaminta iš plastiko, laukti, kol išdžius, nereikia). 
  Svarbu! Nemerkite viso peilio į vandenį, nes medinė rankena gali deformuotis.       

  Anglies pluošto geležtė    
  Atlenkite savo „Opinel“ peilio geležtę ir plaukite ją indų plovikliu suvilgyta kempine drungname vandenyje. Kempinę gerai išskalaukite drungname vandenyje ir dar kartą ja nuvalykite nuo geležtės likusius nešvarumus. Nedelsdami nusausinkite geležtę švelniu sausu skudurėliu. Prieš užlenkiant geležtę rekomenduojame ją sutepti maistiniu aliejumi (taip išvengsite oksidacijos).
  Svarbu! Nemerkite peilio į vandenį, nes medinė rankena gali deformuotis. Neplaukite geležtės po tiesiogine vandens srove.    

  Plovimas indaplovėje
  Kišeniniai (lenktiniai) peiliai. Kišeninių peilių indaplovėje plauti nerekomenduojame, nes taip galite juos nepataisomai sugadinti.
  Virtuviniai ir stalo peiliai (su nejudria geležte). „Opinel“ gaminius geriausia plauti rankomis – taip jie ilgiausiai išliks kokybiški. Jei vis tik norite juos plauti indaplovėje, patariame rinktis miltelių pavidalo ploviklius (vengti tabletės pavidalo ploviklių), o po plovimo nedelsiant išimti peilius iš indaplovės.

  Maisto produktų pjaustymas „Opinel“ peiliu
  Norėdami, kad peilio geležtė tarnautų ilgai ir išliktų kaip nauja, nepjaustykite maisto ant kieto paviršiaus (stiklo, marmuro, keramikos ir pan.). Stenkitės visada naudoti medines arba sąlyčiui su maistu tinkančio plastiko pjaustymo lentas.

  „Opinel“ peilių galandimas
  Prieš galąsdami „Opinel“ peilį, geležtę, jei ji buvo sutepta, švariai nuvalykite ir nusausinkite. Ašmenims galąsti naudokite galąstuvą arba natūralų akmenį. Natūralų akmenį šiek tiek sušlapinkite. Stipriai braukite ašmenimis per akmenį pirmyn ir atgal ritmiškais rankos judesiais (akmuo turi būti nukreiptas į geležtę maždaug 20°kampu).
  Antrasis galandimo etapas – kitoje geležtės pusėje susidariusios šerpetos (smulkių plieno dalelių), pašalinimas. Šerpeta trukdo pjauti, todėl ją pašalinti būtina. Šerpetą pašalinsite ritmiškai šlifuodami ašmenis akmeniu (nukreiptu į geležtę 20°kampu). Spauskite silpniau, nei pirmajame etape, rankos judesį nukreipdami nuo geležtės pagrindo link smaigalio.
  Pabaigoje 2 kartus švelniai perbraukite akmeniu abi ašmenų puses.

  Kaip lengviau atlenkti Opinel peilio geležtę

  Mediena yra gyva, drėgmei ir temperatūros pokyčiams jautri medžiaga, todėl Jūsų „Opinel“ peilio medinė rankena gali šiek tiek pabrinkti, joje esantis plyšys – susiaurėti ir geležtė gali jame užstrigti. Jei ilgai nenaudojote savo „Opinel“ peilio, geležtė taip pat gali „prilipti“ prie rankenos.    

  Kai sunkiai sekasi atlenkti „Opinel“ peilio geležtę, Jums padės iš kartos į kartą perduodamas „Savojiečio smūgis ” (“Le coup du Savoyard®”) !
  1. 1. Stipriai pasukite žiedą, kad atlaisvintumėte plyšį.
  2. 2. Peilį laikykite už rankenos: žiedas turi būti delne, o plyšys nukreiptas žemyn, bet neuždengtas pirštais.
  3. 3. Staigiu smūgiu suduokite peilio galu į kietą paviršių, pvz., stalą (prieš tai įsitikinkite, kad paviršius nėra trapus, nes galite jį pažeisti).
  4. 4. Nuo smūgio geležtė atsilaisvins ir lengvai atsilenks.
  5.
  Šis išties paprastas triukas padės „sutramdyti“ net ir pačius nepaklusniausius „Opinel“ peilius.

  Jei Jūsų „Opinel“ peilio geležtė sunkiai lankstosi, visų pirma patikrinkite, ar peilio rankena yra sausa. Ant plyšio užvarvinkite lašą lubrikanto ir kelis kartus atlenkite bei vėl užlenkite geležtę.
  Jeigu reikia, vėl užlašinkite, o jo perteklių nuvalykite.

  Atminkite, kad:
  - Gaminio negalima ilgai laikyti drėgnoje vietoje;
  - Po naudojimo geležtę visada sausai nuvalykite.