Apie mus

 • Kas yra Lukla?
  Lukla – mažas kaimelis Nepale, Solukhumbu rajone, Sagarmatha ( taip vadinamas Everestas nepalietiškai) zonoje. Įsikūręs 2960 metrų aukštyje.  Yra mažas Tenzing-Hillary vardo oro uostas (skambiai pasakyta). Luklą galima pasiekti pusvalandžio skrydžiu iš Katmandu arba 5-7 dienų kelione pėsčiomis iš Jiri kaimo, totali dauguma – apie 90-95 % keliautojų atskrenda/išskrenda lėktuvu.
                         Lukloje prasideda ir baigiasi dauguma kelionių Everesto regione – ar tai būtų alpinistų ekspedicija, ar tai būtų trekas iki Everesto bazinės stovyklos ar trekas iki šventųjų Gokyo ežerų ar žygiai į aplinkines trekingines viršūnes, tokia kaip Mera peak, kylanti į 6476 metrų aukštį. Keliautojų būna įvairių. Vieni keliautojai patys eina su kuprinėmis, kitų mantą neša porteriai ar jakai. Vieni keliautojai stoja nakvynėse kalnų užeigose, kitiems aptarnaujantis personalas pastato palapines. Vieni keliautojai valgo vietinėse kalnų užeigose, kitiems treko metu krūva žmonių daro trijų ar daugiau patiekalų pietus, kiti apsiriboja Snicker'ių pertraukėlėmis. Vieni keliautojai kopia į 7 ar 8 kilometrų aukčio viršūnes, kiti paprasčiausiai grožisi gamta ir vietine šerpų kultūra. Bet visų keliautojų kelias prasideda ir baigiasi Lukloje – čia yra kelionės pradžia.

   Todėl ir mes pasivadinome Lukla – vieta kur prasideda pačios įvairiausios kelionės. O kelionėse  grožėtis  gamta, žavėtis kultūra, gaudyti nuostabius fotokadrus ar ragauti vietinį maistą patogiau nesukant galvos dėl oro salygų  - todėl ir siūlome daugelyje kelionių asmeniškai išbandytą aprangą ir kitą „amuniciją“ kelionėms  / aktyviam laisvalaikiui.
   
  Beje, kaip atrodo nusileidimas į Luklos oro uostą, galite pažiūrėti čia http://www.youtube.com/watch?v=vtLMvwkre44. Leidomės 2008 metų spalį, planuojame leistis vėl 2014 metų balandį. Ir dar ne vieną kartą vėliau leisimės, nes kaip sako Nepalo oficialus turizmo šūkis - „Once is not enough“ (Vieną kartą negana).
  O šiaip apie mus – mėgstam keliauti. Visais metų laikais. Tiek jūros lygyje, tiek 7 km aukštyje.
   
  O kas mes tokie? Ogi paprasti žmonės, mėgstantys keliauti ir aktyviai praleisti laisvalaikį.
  Tadas Jeršovas – daug keliauja po pasaulį nuo  2000 metų, kai teko 3 metus gyventi ir dirbti JAV, netoli Los Andželo. Užteko laiko tiek darbams, tiek pačios JAV išmaišymui  - iš čia ir pasakojimai / patarimai apie keliones JAV. Po to grįžus į Europą mėgstamiausiomis vietomis tapo Austrijos Alpės ir Ukrainos Krymas  - būta oj ne vieną ir ne du kartus! Pastaraisiais metais labai traukia Himalajai.... Nuo 2004 metų dirba sporto/laisvalaikio prekių rinkoje kaip nepriklausomas eksporto konsultantas -  įvairiems JAV ir Europos sporto prekių ( tiek aprangos, tiek įrangos) gamintojams suranda ir vysto distributorius Rytų Europoje – iš čia ir tos žinios kas gerai kas nelabai tiek su apranga, tiek su įvairiu inventoriumi. O ir pažinčių netrūksta. Su tokia patirtimi anksčiau ar vėliau turėjo atsirasti Lukla.lt :)